Urodziłem się 28 października 1949 r. Wyobraź sobie, że już w latach 60-tych poprzedniego stulecia były szkoły dla komputerowców. W 1968 r. obroniłem pracę maturalną pt. „Przerzutnik dwustanowy na przekaźnikach DSzR” w klasie o specjalności „maszyny liczące”. W latach 1971-1989 pracowałem we wrocławskiej, komputerowej firmie „Elwro”. W latach osiemdziesiątych na stanowisku specjalisty d/s teletransmisji danych, a przez cztery lata w jej oddziale w Moskwie, jeszcze w czasach Związku Radzieckiego. Wyobraź sobie, że nie było wtedy komórek, GPS-ów, ani internetu, a komputery już się porozumiewały ze sobą na wielkie odległości. Oczywiście nie dało się ich nosić w teczce.

Od 1991 prowadziłem biznesy prywatne, między innymi w Białej Podlaskiej, zdobywając ciągle doświadczenie handlowe. Prowadzenie biznesu w Białej Podlaskiej oraz znajomość języka rosyjskiego zaoowocowała wieloma kontaktami biznesowymi z krajami byłego Związku Radzieckiego: Białorusią, Ukrainą, Rosją, Uzbekistanem i Kazachstanem.

Poszczęściło mi się w życiu. Pojeździłem po całym świecie, służbowo i prywatnie. W 1991 r. poleciałem z rodziną na cały miesiąc do dalekiej i nie tak popularnej i łatwo dostępnej, jak dzisiaj – Tajlandii. Praca w Elwro pozwoliła mi, przy okazji wielu delegacji, na zwiedzenie Związku Radzieckiego od Jużno-Sachalińska do Brześcia i od Leningradu do Tbilisi. Byłem w 30-todniowej delegacji w Korei Płn. To były niezapomniane przeżycia dzięki połączeniu pracy z możliwościami zwiedzania miejsc, często niedostępnych podczas turystycznych podróży. Teraz stworzyłem firmę handlową: „Leszek Przygodzki F.H. EXPORT-IMPORT”.

Jestem pewien, że moje życiowe i handlowe doświadczenia pozwolą mi i tu osiągnąć sukces.