Masz problemy? Któż ich nie ma. Mogą być duże lub małe. Jedni radzą sobie z nimi, a inni borykają się, nie znajdując czasami dróg wyjścia.

Czy zdajesz sobie sprawę, skąd się one biorą i jaką rolę odgrywają w nich czasy, bardzo odległe z Twojego życia, nawet z okresu bardzo wczesnego dzieciństwa? Umysł świadomy w ciągu sekundy może przetworzyć stosunkowo małą ilość informacji, jednak Twoja podświadomość przetwarza ok. 40.000 informacji na sekundę i nawet jako roczne dziecko, czy jeszcze w okresie prenatalnym do Twojego mózgu dotarły informacje, które powtarzane wielokrotnie stworzyły tzw. mapę przekonań. One to zostały zapisane do Twojej podświadomości, która – nie wiem czy wiesz – w 95-97% steruje Twoim życiem świadomym.

Tak gromadziłeś przez lata pewne określone wzorce myślenia, które potem zamieniałeś na  własne utarte zachowania przystosowując je do rozmaitych sytuacji życiowych.

Czynników takiego stanu rzeczy jest tak wiele, że łatwo możesz się w tym wszystkim pogubić i stracić wręcz swoją własną tożsamość. Środowisko rodzinne, sposób kształcenia, wpływ znajomych, środków przekazu, czasy, w których przyszło nam żyć potrafią wybudować Ci (jeśli na to pozwolisz) takie własne wzorce i schematy przekonań, nad którymi przestajesz mieć jakąkolwiek kontrolę.

Tu właśnie leży przyczyna Twoich dzisiejszych problemów, więc aby skutecznie się z nimi rozprawić, powinieneś wyciągnąć własne myśli, z którymi się nie zgadzasz, na powierzchnię   i odpowiednimi metodami je „wykasować” z pamięci.

Zapraszam gorąco na wykład Roberta Smith’a, twórcy metody „FasterEFT”.

Zdaję sobie sprawę, że rozmiar czasowy tego materiału jest ogromny, jednakże jeśli chcesz na zawsze rozprawić się z tym, co Cię blokuje w życiu i jest podświadomą przyczyną wszystkich Twoich problemów, to ten bezcenny materiał video jest trampoliną, która zmieniła moje życie i zmienić  może Twoje, jeśli tylko zechcesz.

 

Część I

Część II

Część III

Część IV

Część V

Część VI

Część VII

Część VIII

Część IX

Część X

Część XI

Część XII

Część XIII

Jeśli obejrzałeś całość materiału to podsumujmy to w zwięzły i logiczny sposób:

  • Od momentu zaistnienia Twojego umysłu (a więc również i w okresie prenatalnym) jesteś programowany przez zachowania rodziców, rodzeństwa, członków rodziny, przyjaciół, nauczycieli, znajomych itp.
  • Jako dziecko nie jesteś w stanie wartościować, ani oceniać i przyjmujesz wszystko, jako prawdę.
  • To, co zobaczyłeś, usłyszałeś i przeżyłeś – emocjonalnie działa na Ciebie niczym program komputerowy, determinujący Twoje przyszłe zachowania.
  • Często nie masz świadomości, jakie przekonania w Tobie funkcjonują, a dowodem na to, są istniejące Twoje problemy.
  • Nie musisz znać pierwotnego powodu swoich problemów, aby usunąć go z umysłu.
  • Twoja reakcja w obliczu konkretnych okoliczności jest automatyczna i zgodna z tym, co jest zapisane w umyśle.

Czy zatem koniecznością jest stosowanie EFT lub FasterEFT?

Gdy ja spotykam się z informacją, którą uznam za wartościową i zdolną odmienić czyjeś życie, to chętnie się tym dzielę z innymi. Czy z tego skorzystasz, czy nie, to już jest Twój indywidualny wybór. Nie wiem nawet, czy ta metoda Ci się spodoba. Są pewnie i inne metody, jednak ta właśnie poczyniła najwięcej zmian w moim życiu, więc jest realna szansa, że stanie się tak również i w Twoim przypadku.

Wysłuchaj i daj znać w komentarzu, co o tym myślisz?

Podziel się