I. Myśl samodzielnie w każdej sytuacji. Fakt, iż ludziom nie dano pełnej kontroli nad niczym z wyjątkiem władzy nad własnymi myślami, jest niezwykle znaczący.

II. Stanowczo zdecyduj, czego chcesz od życia, a następnie ułóż plan, dzięki któremu to zrealizujesz i bądź gotów, by w razie potrzeby poświęcić wszystko inne i nie przyjąć do wiadomości trwałej klęski.

III. Przeanalizuj chwilowe porażki, bez względu na ich charakter i przyczynę, a następnie wydobądź z nich ziarno równorzędnej korzyści.

IV. Wykazuj chęci, by być użytecznym na miarę wartości wszystkich rzeczy materialnych, jakich żądasz od życia i najpierw wykaż się tą użytecznością.               

V. Uświadom sobie, że twój mózg jest odbiornikiem, który można dostroić do wychwytywania przekazów z powszechnego magazynu Nieskończonej Inteligencji, co pomoże ci nadać swoim pragnieniom postać fizyczną.

VI. Uświadom sobie, że twoim największym atutem jest czas, jedyna rzecz poza mocą myśli, którą w pełni władasz i którą możesz przekształcać w dowolne rzeczy materialne. Rozsądnie gospodaruj swoim czasem, żeby nie zmarnować ani chwili.

VII. Uświadom sobie, że strach jest na ogół wypełniaczem, którym Diabeł zapełnia niewykorzystaną część twego umysłu. Jest to jedynie stan umysłu, który możesz kontrolować, wypełniając zajmowaną przezeń przestrzeń wiarą we własną moc sprawczą, dzięki której życie zapewni ci wszystko, czego od niego zażądasz.

VIII. Kiedy się modlisz, nie błagaj! Żądaj tego, czego chcesz i nalegaj na otrzymanie właśnie tego – anie żadnych substytutów.

IX. Uświadom sobie, że życie jest okrutnym tyranem i że albo ty zapanujesz nad nim, albo ono zapanuje nad tobą. Nie ma tu żadnych półśrodków ani kompromisów. Nigdy nie przyjmuj od życia niczego, czego nie chcesz. Jeśli coś, czego nie chcesz zostanie ci chwilowo narzucone, możesz odrzucić to w myślach, a wówczas ustąpi temu, czego chcesz. 

X. Wreszcie pamiętaj, że twe dominujące myśli przyciągają, zgodnie z prawem natury, najkrótszą i najwygodniejszą drogą, swoje fizyczne odpowiedniki. Uważaj, o czym myślisz.

Podziel się